tr en de fr gr bg

KIRKPINAR OIL WRESTLING FESTIVAL

Institutional web site
Home Page Contact
Save
Bülten almak için eposta adresinizi sistemimize kaydebilirsiniz.

Les lutteurs principaux de la période républicaine

Les lutteurs principaux de la période républicaine :

 

1- Arnavut Benli Abdullah-(1924)

2- Geçkinlili Yusuf Pehlivan-(1925) [1]

3- Edirne Çömlek köylü Kara Emin-(1926)

4- Manisalı Rıfat Güreşen-(1927)

5- Gostivarlı Mülâyim Pehlivan (Acar)-(1928)

6- Gostivarlı Mülayim Pehlivan-(1929)

7- Kara Ali Acar-(1930)

8- Edirneli Himmet Pehlivan-Çoban Mehmet (1931) [2]

9- Kara Ali Acar –(1932)

10- Hüseyin Alkaya –(1933)

11- Gostivarlı Mülayim Pehlivan ile Hüseyin Alkaya-(1934) [3]

12- Hüseyin Alkaya-(1935-1936-1937-1938-1939-1940-1941-1942)

13- Kozpınarlı İbrahim-(1943)

14- Süleyman Ertaş-(1944)

15- Babaeskili İbrahim Erdi-(1945)

16- Sındırgılı Şerif Ünal-(1946)

17- İsmail Çolak - Süleyman Ertaş-(1947) [4]

18- Babaeskili Mustafa Yenici-(1948)

19- Sındırgılı Şerif Ünal-(1949)

20- Süleyman Ertaş-(1950)

21- İrfan Atan-(1951)

22- Tarzan Mehmet-(1952)

23- İrfan Atan-(1953)

24- İbrahim Karabacak-(1954)

25- İrfan Atan-(1955)

26- İbrahim Karabacak-(1956)

27- Hasan Acar-(1957)

28- Adil Atan-(1958)

29- İbrahim Karabacak-(1959-1960)

30- Mehmet Ali Yağcı-(1961)

31- Mehmet Ali Yağcı ile Ali Çelik (1962) [5]

32- Sezai Kanmaz-(1963)

33- Mehmet Ali Yağcı-(1964)

34-  Ali Çelik-(1965)

35- Ordulu Mustafa Bük-(1966-1967-1968) Altın Kemer

36- Babaeskili Nazmi Uzun-(1969)

37- Ali Çelik ile Aydın Demir-(1970) [6]

38- Hasan Şahin-(1971)

39- Mustafa Yıldız-(1972)

40- Davut Yılmaz-(1973)

41- Ali Çelik-(1974)

42- Güreşler Belediye tarafından iptal edilmiştir.(1975)

43- Aydın Demir-(1976-1977-1978)-Altın Kemer

44- Sabri Acar-(1979)

45- Mehmet Güçlü-(1980)

46- Mustafa Yıldız-(1981)

47- Hüseyin Çokal-(1982-1983-1984)-Altın Kemer

48- Sabri Acar-(1985)

49- İbrahim Gümüş-(1986)

50- Recep Kılıç-(1987)

51- Recep Gürbüz-(1988)

52- Saffet Kayalı-(1989)

53- Ahmet Taşçı-(1990-1991-1992-1993) Altın Kemer

54- Cengiz Elbeye –(1994)

55- Ahmet Taşçı-(1995-1996-1997)-Altın Kemer

56- Cengiz Elbeye-(1998)

57- Ahmet Taşçı-(1999)

58- Vedat Ergin-(2000-2001)

59- Hasan Tuna-(2002)

60- Kenan Şimşek-(2003)

61- Recep Kara-(2004)

62- Şaban Yılmaz-(2005)

63- Osman Aynur-(2006)

64- Recep Kara-(2007-2008)

65- Mehmet Yeşilyeşil-(2009-2010)

66- Ali Gürbüz-(2011-2012)

67- İsmail Balaban-(2013)

68- Fatih Atlı- (2014)

69- Orhan Okulu- (2015)

70- Recep KARA- (2016)

T.C. EDİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI - Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali Bilgi ve Dokümantasyon Mrk.
Babademirtaş Mh. Hastane 1 Sok. No:11 22100-EDİRNE +90 284 2134100 info@edirnekirkpinar.com © 2015 All rights reserved. Not allowed to be copied content.
1.051 sn.